Site Loader

Dijital Takograf Veri İndirme Cihazı

Sürüş ve dinlenme süreleri ile trafik kural ihlalleri dijital takograflar aracılığıyla denetlenmektedir. Kara Yolları Mevzuatına göre firmaların sürücü kartı verilerini 28 günde bir, takograf verilerini ise 3 ayda bir indirerek arşivlemesi gerekmektedir. Xset TVİ (Dijital Takograf Veri İndirme Cihazı), sürücü kartı ve araç takograf dosyalarının zamanında ve yasal gerekliliklere göre indirmenin en kolay ve en akıllı yoludur. Gerekli verilerin araca gitmeye gerek duymadan veya aracın geri dönmesini beklemeden uzaktan indirilmesine ve arşivlenmesine olanak sağlayan Xset TVİ, zaman ve maliyet tasarrufu ile öne çıkan oldukça kullanışlı ve efektif bir çözümdür.

Dijital Takograf Veri İndirme Nasıl Çalışır?

·        Xset Takograf Veri indirme cihazı takograftan aldığı verileri yönetim sistemine aktarır ve ihtiyaç duyulan uyarıların, planlamaların, raporların sağlanabilmesi için gerekli olan takograf-sistem bağlantı alt yapısını kurar ve doğrudan sunucularımıza gönderir.

·        Xset TVİ ( Xset Takograf Veri indirme cihazı) aracın dijital takografı ile haberleşir ve indirme işleminiz ile birlikte eş zamanlı olarak sunucularımıza gönderir.

·        Web aracılığı ile bilgisayardan dilediğiniz zaman indirme işlemi yapabilir, indirilen verilere ulaşabilirsiniz.

·        Planlama yapabilir, planlanan tarihte otomatik indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

·        Aktarılan verilerin arşivlenmesi ve analizine de olanak sağlayan çözüm sayesinde sürücülerin sürüş davranışları ve araç kullanım süreleri anlık olarak izlenebilir, düzenlenen otomatik uyarılar ile trafik kural ihlallerinden doğan cezaların önüne geçilebilir.